Purizon

Moderatorzy: Katja, Nirwana

Purizon

Postprzez Jara » 29 wrz 2012, 15:22

Na rynku pojawiła się nowa karma - Purizon. Na początku myślałam, że to nowy wypust Acany, bo opakowania mają łudząco podobne. Gadałam dziś na wystawie z dystrybutorami Acany i twierdzą, że ta karma nie jest ich. Mało informacji w sieci, dostępna póki co na zooplusie w dwóch wersjach smakowych: kurczak i ryba (41% białka) oraz ryba (38% białka).
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... ha/purizon

Spotkał się ktoś z was z tą karmą lub próbował? Mnie strasznie korci ta rybna wersja, ale zastanawiam się czy taka ilość białka to nie aby przesada?

Składy

Ryba:
Skład:
Łosoś bez ości 21%, suszone śledzia z północnego Atlantyku 12%, suszony łosoś 9%, suszone ziemniaki, suszone bataty, suszona ryba 7%, olej z łososia 6,5%, świeżo złowione pstrągi 6,5%, świeżo złowiona biała ryba 5%, groch, hydrolizat łososia 3%, białko ziemniaczane, białka grochu, lucerna, minerały, witaminy, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, algi morskie, fruktooligosacharydy (FOS), rumianek, anyż, kozieradka, mięta, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina.
Zawartość energetyczna na kilogram: 3.702 kcal

Dodatki na kilogram kg:
Dodatki energetyczne: witamina A (jako octan retinylu) 26.760 j.m., witamina D3, (jako cholekalcyferol) 1800 j.m., witamina E 200 j.m., biotyna 336 mcg, kwas foliowy 1,8 mg, niacyna 36,8 mg
Pierwiastki śladowe: chelat aminokwasowy cynku 356 mg, cynk jako siarczan cynku, jedno wodzian 296 mg, żelazo w postaci siarczanu żelaza, jedno wodzian 321 mg, mangan ( jako jednowodny siarczan manganu (II)) 117 mg, chelat aminokwasowy miedzi 53 mg, pięciowodny siarczan miedzi 42 mg, chelat żelaza z wodzianu aminokwasowego 21 mg, wapń (jako bezwodny jodan wapnia) 1,64 mg, selenit sodu 0,53 mg
Aminokwasy: L-karnityna 100 mg, DL-metionina 2.300 mg

Kurczak
Skład:
17% mięsa z kurczaka bez kości, 17% suszone mięso drobiowe, suszone bataty, suszone ziemniaki, 7% suszonych jajek, 7% łososia bez kości, 5,5% suszonego śledzia, 5% suszonego mięsa kaczki, groszek, 3% tłuszczu drobiowego, 3% hydrolizatu kurczaka 3% z suszonego łososia, lucerna, 2% świeże mięso kaczki bez kości, skrobia z grochu, białko grochu, białko ziemniaczane, minerały, witaminy, 0,5% oleju łososia, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, fruktooligosacharydy (FOS), algi morskie, rumianek, mięta, anyż kozieradka, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina.
Zawartość energetyczna na kilogram: 3.685 kcal

Dodatki na kilogram:
Dodatki dietetyczne: witamina A (jako octan retinylu) 26.760 j.m., witamina D3, (jako cholekalcyferol) 1800 j.m., witamina E 200 j.m., biotyna 336 mcg, kwas foliowy 1,8 mg, 36,8 mg niacyna
Pierwiastki śladowe: chelat aminokwasowy cynku 356 mg, cynk jako siarczan cynku, jedno wodzian 296 mg, żelazo w postaci siarczanu żelaza, jedno wodzian 321 mg, mangan ( jako jednowodny siarczan manganu (II)) 117 mg, chelat aminokwasowy miedzi 53 mg, pięciowodny siarczan miedzi 42 mg, chelat żelaza z wodzianu aminokwasowego 21 mg, wapń (jako bezwodny jodan wapnia ) 1,64 mg, selenit sodu 0,53 mg
Aminokwasy: L-karnityna 100 mg, DL-metionina 2.300 mg
Obrazek
Jara

Re: Purizon

Postprzez diyala » 10 paź 2012, 21:29

Widziałam te karmy na Zooplusie - pytałam się ich o producenta, ale nie chcieli mi podać danych firmy, która to dla nich robi, bo wynika z tego, że to karma robiona dla Zooplusa. Stylizacja opakowań mocno nawiązuje do Orijena, zawartość również, nie powiem, kusie mnie, żeby zamówić worek na próbę, ale jeszcze się nie zdecydowałam. Na plus dla mnie, że robione to-to w UK, bo akurat Symply I Barkingheads też są brytyjskie i nie powiem, chwalę sobie ich praktyki produkcyjne, Symply u moich klientów sprawdza się bardzo dobrze, Barkingheads wygraliśmy w Czechach także też miałam okazję psom to podać i sensacji żadnych nie było... in minus dla mnie, że Zooplus w takiej tajemnicy trzyma producenta, bo ja akurat chciałabym wiedzieć przez kogo jest produkowana karma, którą zamierzam nakarmić swoje psy.
Obrazek
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
diyala

Postprzez Frigg » 11 paź 2012, 08:11

Frigg

Postprzez Jara » 11 paź 2012, 14:05

Purizon jest robiony na licencji Orijena dla brytyjskiego Zooplusa. Na wystawie we Wrocławiu pytałam przedstawicieli Acany/Orijena, ale podobno nic nie wiedzieli.
Miałam zamawiać, ale podnieśli cenę z 219 na 245zł.
Obrazek
Jara

Postprzez Monia » 18 paź 2012, 08:24

Jara napisał(a):Purizon jest robiony na licencji Orijena dla brytyjskiego Zooplusa. Na wystawie we Wrocławiu pytałam przedstawicieli Acany/Orijena, ale podobno nic nie wiedzieli.
Miałam zamawiać, ale podnieśli cenę z 219 na 245zł.

Teraz jest 205zł
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... zon/321834

Swoją drogą to zastanawiam się nad pakietem próbnym..
Obrazek
Monia

Postprzez Jara » 18 paź 2012, 17:54

Wiem, widziałam i się wkurzyłam, bo już kupiłam 15kg White Wolfa.
Obrazek
Jara

Postprzez Monia » 12 gru 2012, 20:19

Czy ktoś już wypróbował Purizona??

U mnie próbki przeszły, tzn. pies sie wręcz rzucił na karme, odniosłam wrażenie, że nawet bardziej mu smakowała niż Acana :roll:

Jest teraz bardzo fajna promocja w zooplusie kurczak i ryba 186zł, i tak się zastanawiam, bo acana się kończy..
Obrazek
Monia

Postprzez diyala » 13 gru 2012, 00:08

Shih tzu mojej kumpeli też oszalała za tym rybnym Purizonem, ten kurczakowy, bo też miała, już nie był tak szaleńczo wciągany, ale też zjadła i ok było. Nawet Orijen 6 fish (a karmiła tym jakiś czas) na niej takiego wrażenia nie zrobił. W kwestii tolerancji: skóra i sierść ok, kondycja super, qupy ladniutkie, jak po Orijenie (bo tylko na Orijenie, w różnych wersjach, suczka była jakieś 2 lata, za wyjątkiem małego "romansu" z Brit Adult S, który bardzo szybko okazał się totalnym niewypałem...). Żeby nie było, suczka jakoś bardzo problematyczna nie jest, surowiznę (tę samą z AsPolu, która ja karmię) też bardzo ładnie toleruje, ale na karmach z segmentu niższego premium już dzieją się dziwne rzeczy: np. na Bricie Adult S od razu oczy zaczęly jej łzawić, sierść jakby zmatowiała, gruczoły okołodbytowe zapychały się masakrycznie i pojawiła się Malassezia miedzy palcami i wokół sromu, czego nigdy wcześniej nie było, i która zlazła po kilku kąpielach w Manusanie i przerzuceniu jej na Purizon. Generalnie ona zawsze najlepiej funkcjonowała na karmach typu grain free: kiedyś na Acana Wild Prairie, a potem długi czas na Orijenie. Ja swojego worka jeszcze nie otwarłam, ale już niedługo. W każdym razie ta kumpela od shih tzu mnie teraz molestuje, kiedy będziemy znowu robić zamówienie ;) jak jej nie wystarczy tego co ma, to już się zapowiedziała, że mi się przykoleguje do mojego worka, jak tylko otworzę ;)
btw. Purizon jest robiony przez niemiecką firmę Matina, tę samą, która robi min. Lukullusa (suche i puszki), tyle że na opakowaniu jest "made in UK", więc pewnie maja fabrykę na wyspach. Ich Lukullusa znam i bardzo sobie chwalę (puszki są genialne, a suchym znajomy karmi swoją podstarzałą sukę w typie APBT i też zadowolony bardzo, bo dziewczynie lat ubyło heh, po tym jak ją przerzucił z "normalnych" karm na Lukullusa na zimno tłoczonego), także brzmi to ciekawie.
Obrazek
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
diyala

Postprzez Jara » 13 gru 2012, 11:08

Ja miałam tylko pół kilogramowe opakowanie z Zooplusa. Energii dodaje super, bo to wysokobiałkowa i wysokotłuszczowa karma. Więc nerkowcy strzeżcie się!
Trochę bąków i kupa taka sobie, ale myślę, że na dłużą metę by się wszystko unormoało. Pies jadł bardzo chętnie, ale u nas na dłużą metę ta karma nie przejdzie.
Obrazek
Jara

Postprzez Monia » 14 gru 2012, 09:32

A mam pytanie żółtodzioba :oops: .. bo nie widzę w składzie glukozaminy i chondroityny, czy to oznacza, że nie zawiera i że trzeba by suplementować? I czy skarmiając tak wysokobiałkową karmą nie zaszkodzę mojemu dziesięciolatkowi? Dodam, że przez 4 lata je Acany bezzbożówki i co 3 miesiące jesteśmy na kontrolnych badaniach mocz+krew.
Obrazek
Monia

Następna strona

Powrót do KARMY GOTOWE (suche, mokre) / DRY and CANNED DOG FOOD