Purizon

Moderatorzy: Katja, Nirwana

Re: Purizon

Postprzez diyala » 14 gru 2012, 11:51

Monia napisał(a):A mam pytanie żółtodzioba :oops: .. bo nie widzę w składzie glukozaminy i chondroityny, czy to oznacza, że nie zawiera i że trzeba by suplementować? I czy skarmiając tak wysokobiałkową karmą nie zaszkodzę mojemu dziesięciolatkowi? Dodam, że przez 4 lata je Acany bezzbożówki i co 3 miesiące jesteśmy na kontrolnych badaniach mocz+krew.

Praktycznie każdą suchą karmę należy suplementować w chondroprotektyki, bo poza dosłownie kilkoma wyjątkami, nie spotkałam się jeszcze z karmą, która faktycznie zawierała by ich odpowiednią ilość.
Obrazek
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
diyala

Postprzez Monia » 16 gru 2012, 07:45

Bardzo dziękuję za pomoc. Zawsze myślałam, że karmy z 'wyższej półki' nie trzeba już suplementować, tzn. w acanie akurat jest chondroityna w składzie..teraz mam dylemat..
Obrazek
Monia

Postprzez Jara » 16 gru 2012, 10:11

Tak wysokobialkowe karmy sa nie polecane dla psow z chorobami nerek lub ras ze sklonnoscia do chorob nerek jak wlasnie bulteriery.
mozesz sprobowac karmic tym psa i po np 3 miesiacach zrobic badania krwi i zobaczyc czy nic sie nie pogarsza. Pies po karmiemze miec wiecej energii i tyc.

A co do glukozaminy i innych tego typu to tylko dwie karmy wedlug mnie maja przyzwoite ilosci w skladzie. Karma Simply i Orijen 6 ryb. Inne karmy maja sladowe ilosci, ktore i tak trzeba uzupelniac.
Obrazek
Jara

Postprzez Monia » 16 gru 2012, 11:18

Jak już pisałam, co 3 miesiące badamy krew i mocz, do tej pory wszystko jest ok. Czy jeszcze się powinno wykonywać jakieś badania przy karmieniu karmą wysokobiałkową?

Jara napisał(a):
A co do glukozaminy i innych tego typu to tylko dwie karmy wedlug mnie maja przyzwoite ilosci w skladzie. Karma Simply i Orijen 6 ryb. Inne karmy maja sladowe ilosci, ktore i tak trzeba uzupelniac.

Orijen 6 ryb glukozaminy ma min 700mg/kg a acana pacifica 1000mg/kg..

A Purizona jednak zamówiłam, skusiła mnie cena.. :P i muszę się tylko zaopatrzyć w jakieś preparaty na stawy, w tym celu zajrzę do innego tematu ;)
Obrazek
Monia

Postprzez Jara » 16 gru 2012, 21:20

Moj blad. Gdzies dzwonilo tylko w innym kosciele ;) Wiedzialam, ze rybna, a Acana i Orijen to jedna cirma. No, ale wiedzialas o co chodzi :)
Napisz koniecznie jak sie sprawdza.
Obrazek
Jara

Postprzez gops » 24 lut 2013, 16:11

ja też się przymierzam do dużego worka na spróbowanie, martwi mnie tylko to że pies może mieć więcej energi bo już jest ciężko ale chyba i tak zaryzkuje i sprawdze ,skład i cena mi się podobają .
teraz od ponad 3 miesięcy jedza canidae i czas na zmiane bo juz marudza nad miską .
gops

Postprzez Omiśka » 24 lut 2013, 16:39

Jak zaczęłam karmić Stormy bezzbożówką, to też różni ludzie straszyli mnie, że suka nie wytrzyma takiej ilości białka, że wykończę jej nerki itd., itp. Tymczasem suka ma się świetnie i za wyjątkiem ostatniego tygodnia ciąży i laktacji cały czas żre bezzbożówki. Wyniki badań ma idealne, wet się śmieje, że takimi nerami może jeszcze inne psy dializować. Na dokładkę aktualnie jest na pół_BARFie, pół suszarni, i żre właśnie Purizona rybnego.
Jej osobiście niespecjalnie smakuje (ale to akurat zawsze mało mnie obchodziło: kupiłam, służy, ma zeżreć -jeśli nie żre, znaczy nie jest głodna). Przypomina mi trochę Acanę Pacificę, jest może tylko nieco ciemniejszy, i wali rybą bardziej jak Orijen 6fish. Suka na niewielkiej dawce ładnie trzyma wagę, sierść lśniąca, tylko kupska ciemniejsze. Wyraźnie też ściemniała. Jak pochłonie ten worek, co trochę potrwa, skuszę się chyba na kurę.
Obrazek
Omiśka

Postprzez Monia » 24 lut 2013, 17:39

Ja skarmiłam Purizona z kurczakiem i z rybą. U nas też się pojawiły bardzo ciemne kupska, w dużej ilości. Nie zauważyłam żeby pies miał więcej energii, choć zaznaczam, że my od paru ładnych lat na bezzbożówkach jedziemy. Sierść spoko, ale daję zawsze olej lniany. Więc generalnie, prócz kupsk, nie zauważyłam żadnej różnicy. Aczkolwiek, jak pisałam powyżej, mi trochę przeszkadza to, że nie ma w niej dodatków na stawy- glukozamina itd. Wróciłam do Acany.
Obrazek
Monia

Poprzednia strona

Powrót do KARMY GOTOWE (suche, mokre) / DRY and CANNED DOG FOOD