Guzy, guzki

Moderatorzy: Nirwana, Katja

Re: Guzy, guzki

Postprzez arjuna » 22 sty 2012, 11:41

ten aścik ma 15 lat. co do weta to nie wiem u jakiego pies był-nie mieszka z nami.
czy ktoś mial psa u ktorego zdiagnozowano tłuszczaki? jak to wygladalo?
jak mnie zapalisz-wtedy zapłonę.
arjuna

Postprzez livonia » 03 paź 2012, 19:29

Witam,
powiem Wam wszystkim jedno:
NA GUZKI TRZEBA UWAŻAĆ, u mojej Bu pojawił się maluszek taki niby podskórny tłuszczak, luźny, nie bolesny, nie swędzący, w zasadzie nic poważnego wydawałoby się.
Podstawa to obserwacja, u mojej suki guz zaczął rosnąć, szybki strzał - wycinamy.
Histopatologia i masakra - mięsak - złośliwy nowotwór.
A najgorsze to to że guz wycięli 3 tyg temu a za tydzień idziemy wyciąć następny - w tym samym miejscu nalała się nowa zmiana.
Jestem załamana, guz jest na łapie, nie da się zrobić odpowiedniego marginesu, co gorsza jest obok tętnicy...
a rokowania na ta chwilę....straszne, dziś nawet wet był załamany przebiegiem sprawy.

Tak więc na guzki UWAGA!!!!!
I dużo zdrówka Waszym psiakom.
pzdr
dagu i Bu
pozdrawiamy
galeria Bu - viewtopic.php?f=46&t=2583
livonia

Postprzez Liber » 21 sty 2013, 13:08

U Kiby pojawiły się guzki wielkości całego grochu, nic nie widać tylko wyczuć można palcami, jeden pojawił się zeszłym roku na grzbiecie, byłem u weta powiedział że prawdopodobnie kaszak bo na skórze (jakby coś ją ugryzło), wchłonął się po 2-3 mc, jakieś 3-4 tygodnie temu wyskoczyły 2, jeden jak poprzedni drugi głębiej jakby w tkance tłuszczowej, czy może być to spowodowane zmianami pogodowymi czy też dietą? Nie rosną nie przeszkadzają jej, widoczność nikła.
To wychowanie a nie rasa decyduje jaki pies będzie
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" Antoine de Saint-Exupery
Liber

Postprzez butterflyinluv » 21 sty 2013, 13:33

Liber, moja Shiva też miała cos takiego, jak Twoja sucz, tylko że widoczne - też na grzbiecie i też zniknęło po ok. 3 miesiącach... To było wielkości ziarnka grochu i wg mnie przytwierdzone do skóry. Pani Wet mówiła, że mogła sie czymś zakłuć przy dzikowaniu na dworze lub mieć jakiś stan zapalny mieszka włosowego. Zniknęło, ale cały czas obserwuję czy sie nie pojawi znów... Strasznie sie boję takich zmian na skórze :| Jeżeli ktos to Kibie zdiagnozuje, to napisz tutaj, proszę.
...i'm a proud pit bull mom...! :) Shiva - http://www.amstaff-pitbull.eu/viewtopic.php?f=49&t=6891
butterflyinluv

Postprzez Liber » 21 sty 2013, 13:49

No właśnie nie wiem co dalej, przed chwilką macałem Kibę wzdłuż i wszerz i jeden guzek znikną został ten podskórny :/ Może rzeczywiście jak koleżanka mi wspomniała od zmiany diety jakaś mini alergia czy cuś...
Liber

Postprzez Dona » 21 sty 2013, 14:32

Zajrzyjcie jeszcze w te wątki, tam było o podobnych guzkach, były też zdjęcia -
viewtopic.php?f=123&t=1556 (to dużo psów ma)
viewtopic.php?f=123&t=3860
więc teraz... i tylko tyle
w słoneczne południe noc
i już więcej nic bardziej

Amfetka [*] 12.08.2004 - 27.12.2012
Obrazek
viewtopic.php?f=85&t=1054&start=470
http://www.youtube.com/user/amfecik?feature=mhum
Dona
Administrator
Administrator

Postprzez Liber » 21 sty 2013, 14:46

Nic tych rzeczy, ciężko jest to wyczuć a co dopiero zobaczyć... Zrobiłem zdjęcie niby łapa zdrowa, nic nie widać miejsce guzka zaznaczyłem, jak leży oparta o łapy widać że sierść trochę odstaje, jak ma łapy podkulone nawet się tego nie wyczuje :?

Obrazek
Liber

Postprzez Violett » 21 sty 2013, 14:57

Lima kiedy do nas przyszła miala Tluszczaka wielkosci piąstki dziecka.
Po radzie weta Cepanem zeszlo.. i jak sie odchudzila tez zszlo...

po paru latach znow cos wyszlo.. okazało sie Włokniakiem.
Uroslo, odzielilo sie od miesnia , unaczenilo dosc szybko.. wycielam.. lecz pozniej znow i to coraz wieksze , szybiej sie pojawialy. Obecnie ma tego od cholery, nie tne ona ma 14 prawie iec nie bede jej katowac narkoza.
Sa ruchome , nie bolace cale szczescie.
U mlodszego psa bym to ciela u grubej nie ma sensu , nie przeszkadza w zyciu jej.
Obrazek
KOPIOWANIE,PRZETWARZANIE I PUBLIKACJA ZDJĘC BEZ ZGODY AUTORA ZABRONIONE!
Miałam 3(czi)psy , mam 4pak :)
Violett

Postprzez Liber » 22 sty 2013, 19:25

Dziś dokładniej obmacałem tego guza, jest miękki i pod naciskiem się lekko przemieszcza coś na typ tłuszczaka :?
Liber

Postprzez agutka84 » 08 mar 2013, 13:50

moja sucz ma guzka (2,5cm) na gardle a dokładniej koło krtani zaraz obok tętnicy jest twardy,kształtem jak połówka grochu i nie przylega do skory tylko do narządów. Martwię się bo nie wiem czego się spodziewać, jeden wet zmierzył i kazał 1 mc czekac i sprawdzic czy rośnie zaś drugi zalecił leczenie sterydami i kazał się tym nie przejmować. A jeszcze inna wetka powiedziała że wypadało by to wyciąc ale guz jest w tak delikatnym miejscu że ma obawy podjęcia się tego. Może ktoś z Was miał ze swoim psiakiem taką przypadłość? Czasem wydaje mi sie ze guz sie cofa a innego dnia lekko jest wypukły :(
agutka84

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHOROBY SKÓRY, OCZU, USZU, ALERGIE / DISEASES OF SKIN, EYES, EARS and ALLERGIES