Zabronione kopiowanie ucha

Moderator: Nirwana

Re: Zabronione kopiowanie ucha

Postprzez xax » 17 paź 2010, 08:54

No cóż,nie masz dostępu do forum bull bazarek,a tam zostało napisane,ze inne Twoje poczynania nie są bez znaczenia.

Ilu psów się jeszcze pozbędziesz lub zostaną Ci odebrane za zaniedbanie bądź niepodpowiedziane zachowanie?Rotacja 3 psów na przestrzeni kilku m-cy to niezly wynik.Sprawiałaś wrażenie,milej osoby,ale gdy wyszło na jaw co masz na sumieniu- to naprawdę niemiłe zaskoczenie.
Nie zamierzam się z Toba sprzeczać,dopóki nie dojrzejesz i nie zastanowisz się nad swoim postępowaniem z psami.

Za off top przepraszam.
xax

Postprzez Katja » 17 paź 2010, 08:56

gaga napisał(a):[A co do Twojej dalszej części wypowiedzi cóż - wszystkie odpowiedzi chyba zaznaczyłam w poprzednim poście , nie kupilam psa z mysla o kopiowaniu i na 2 dzien pojechałam na zabieg "amputacji ucha" jak to nazwałaś, tylko zanim stanęło na tym radziliśmy się kilku osób siedzących w rasie, horowcy oraz weterynarza :|

Zakaz jest - nie ma zakazu na wystawianie takich psów - sędziowie niestety zwracają uwage na ucho --- > I tutaj temat jak ze zwalczeniem psudohodowli - temat bez konca :| Dopóki się nie zmienią zasady na ringu większość ludzi bedzie uszy kopiować ,a prędko chyba się to nie zmieni patrząc na wszystko w tym kraju :|

No niestety, większość ludzi wchodzących w świat wystaw ma takie podejście, jest niepewnym, niezdecydowanym - ciąć - nie ciąć... ale tamtem podpowiada tnij, bo jak nie obetniesz to nie będzie wygrywała... I tak to się kręci... z takim podejściem dopóki ZK sam ostro sprawy nie postawi, nie będzie lepiej.
Dziwi mnie, bo hodowcy i wystawcy AST to chyba najbardziej uparta grupa, już nawet w dobkach, boxerach, rasach ciętych od dawna, coraz mniej widać psów kopiowanych, a coraz więcej całych, i już nie ma, że sędzia tego ocenia gorzej bo ma ucho takie czy takie, o ile mu siię poprawnie układa to dostaje ocene za eksterier...
I są championy w tamtych rasach, kiedyś były to championy kopiowane, dzisiaj są całe... niezależnie jak nam się podoba dobek z klapnietym uchem czy nie ;)
Niestety, ale hodowcy, sędziowie i władze ZK, dopuszczają się tak naprawdę łamania prawa, i jeszcze je "promują" z taką postawą nie ma co liczyć na zmiany zbyt szybko.
Katja
Moderator Działu
Moderator Działu

Postprzez gaga » 17 paź 2010, 08:58

gaga napisał(a):
IN_ napisał(a):Nie róbcie z tego tematu śmietnika. gaga - to jest temat o ZAKAZIE kopiowania uszu w Polsce... a nie o Twoich problemach na innych forach.

/\
|
|
|
|
|

xax napisał(a):No cóż,nie masz dostępu do forum bull bazarek,a tam zostało napisane,ze inne Twoje poczynania nie są bez znaczenia.

Ilu psów się jeszcze pozbędziesz lub zostaną Ci odebrane za zaniedbanie bądź niepodpowiedziane zachowanie?Rotacja 3 psów na przestrzeni kilku m-cy to niezly wynik.Sprawiałaś wrażenie,milej osoby,ale gdy wyszło na jaw co masz na sumieniu- to naprawdę niemiłe zaskoczenie.
Nie zamierzam się z Toba sprzeczać,dopóki nie dojrzejesz i nie zastanowisz się nad swoim postępowaniem z psami.

Za off top przepraszam.

:| może zacznij dyskusję na temat jak już chcesz dyskutować ??

Katja napisał(a):
gaga napisał(a):[A co do Twojej dalszej części wypowiedzi cóż - wszystkie odpowiedzi chyba zaznaczyłam w poprzednim poście , nie kupilam psa z mysla o kopiowaniu i na 2 dzien pojechałam na zabieg "amputacji ucha" jak to nazwałaś, tylko zanim stanęło na tym radziliśmy się kilku osób siedzących w rasie, horowcy oraz weterynarza :|

Zakaz jest - nie ma zakazu na wystawianie takich psów - sędziowie niestety zwracają uwage na ucho --- > I tutaj temat jak ze zwalczeniem psudohodowli - temat bez konca :| Dopóki się nie zmienią zasady na ringu większość ludzi bedzie uszy kopiować ,a prędko chyba się to nie zmieni patrząc na wszystko w tym kraju :|

No niestety, większość ludzi wchodzących w świat wystaw ma takie podejście, jest niepewnym, niezdecydowanym - ciąć - nie ciąć... ale tamtem podpowiada tnij, bo jak nie obetniesz to nie będzie wygrywała... I tak to się kręci... z takim podejściem dopóki ZK sam ostro sprawy nie postawi, nie będzie lepiej.Dziwi mnie, bo hodowcy i wystawcy AST to chyba najbardziej uparta grupa, już nawet w dobkach, boxerach, rasach ciętych od dawna, coraz mniej widać psów kopiowanych, a coraz więcej całych, i już nie ma, że sędzia tego ocenia gorzej bo ma ucho takie czy takie, o ile mu siię poprawnie układa to dostaje ocene za eksterier...
I są championy w tamtych rasach, kiedyś były to championy kopiowane, dzisiaj są całe... niezależnie jak nam się podoba dobek z klapnietym uchem czy nie ;)
Niestety, ale hodowcy, sędziowie i władze ZK, dopuszczają się tak naprawdę łamania prawa, i jeszcze je "promują" z taką postawą nie ma co liczyć na zmiany zbyt szybko.

Słuchałam hodowcy, 2 osób któe asty wystawiały kilka lat wsteczjak i kilku osób uprawiających sporty z astami , oraz weta który akurat swoją kartoteke ma w większości psów Astów albo psów w typie .... i podkreślam po raz kolejny i juz ostatni - to nie był mój wymysł ,bo chce mieć "groźniejszego" wyglądem spa , czy też mieć czym "szpanować" na osiedlu , bo żadną suką "szpanować" by się nie dało tak czy inaczej , każdy sąsiad poza 2 ;| bał się Bulterierki jak ognia ... ale jak zobaczył jej zachowanie raz,drugi to i dzieci zaczeli puszczać żeby pieska mogły oglaskać :|

Z resztą ... nie ważne chciałam tylko zapoznać opini - zapoznałam , ale jak widać kopiowanie uszu mojej suki było wyłącznie przykrywką , bo teraz koleżanka Ania wyciąga setki innych rzeczy - chcesz poznac stan zdrowia czy kondycji moich psów ? Proszę bardzo :| Z tego co pamiętam miałaś się do Krakowa przeprowadzić , bo nie wydaje mi się aby działa im się jakaś krzywda czy psychiczna , zdrowotna czy żywieniowa :|
gaga

Postprzez IN_ » 17 paź 2010, 09:42

gaga - sama zaczęłaś temat "bo na innym forum"... Nie dziw się, że ktoś na to zareagował.

i podkreślam po raz kolejny i juz ostatni - to nie był mój wymysł ,bo chce mieć "groźniejszego" wyglądem spa , czy też mieć czym "szpanować" na osiedlu , bo żadną suką "szpanować" by się nie dało tak czy inaczej

Nie to był Twój wymysł... bo się bałaś, że na wystawach nie będziesz wygrywać ;-) Bardzo dojrzałe i przemyślane jak dla mnie ;-) Potrzeba wygrywania, strach przed "zmniejszeniem" szans na wygraną, jest dla mnie kiepskim powodem do podejmowania decyzji o odcięciu fragmentu ciała swojemu psu. Ale każdy jest inny, każdy robi co chce ze swoim psem, jego "broszka". Zabrałaś pieska do "fryzjera" (jak ja kocham to określenie! słabo mi się robi za każdym razem jak czytam tekst o zmianie fryzurki), ok. Podjęłaś taką a nie inną decyzję. Tylko po co teraz się żalisz, oczekujesz poklepania po pleckach? Czemu nie możesz napisać - zrobiłam tak, bo tak chciałam - i uciąć temat. Zaakceptować, że nie wszyscy to akceptują i nie wszystkim się to podoba? Na tym forum jest wiele osób, które kopiują i wiele, które są przeciw... i żyją sobie zazwyczaj zgodnie, nie wpychając nosa w nie swoje sprawy. Nie pytają innych "czy ja jestem taki zły i okrutny bo...". Po co?
Słowo „bynajmniej” nie jest alternatywą dla słowa „przynajmniej„!!!
Bynajmniej oznacza - wcale, zupełnie, ani trochę, itp.
IN_
Moderator
Moderator

Postprzez gaga » 17 paź 2010, 09:54

Bo po co ktoś zaczyna temat , na forum o rasie bulterier na temat mojego psa ,
Bo po co ktoś znów uznaje "równi i równiejsi" bo na forach tych chociażby agusia_cch i suka Zora są również,
Bo po co ktoś wtyka nos w mojego psa
Bo po co stwarzacie na forum temat o kopiowaniu ucha ,
Bo po co ... mogę tak wymieniać wszystko ... :|

Temat zakończyłam a jeśli nie doczytałaś NIE MÓJ WYMYSŁ BYŁ .... dalej część tekstu a nie dopisanie mi w usta słów których nei powiedzialam to nei moja wina, suka ta miała iść na warunek hodowlany ,ze nie poszla to była tylko i wylącznie dobra wola Hodowcy który jednak sprzedał ją na wlasność ,a gdyby była na warunek i sam by w tedy chcial żeby miala skopiowane uszy ? W tedy również nikt by nie patrzył na to inaczej tylko do jednego kociołka i jedną łyżeczką wymieszać ... o to właśnie chodzi. A może tak nie do mnie z pretensjami keidy pisze na temat tylko do innych którzy mówią nie na temat ?? Bo to ,ze wtrąciłam moejgo psa i inne forum to tylko jako przykład jak się traktuje ludzi na forach o tematyce calkiem innej rasy ,a jak na forum o tematyce rasy o któą jest całe BOOM.

Eot
gaga

Postprzez IN_ » 17 paź 2010, 10:03

Dobra, ja nie mam siły ;-) Posprzątam ten temat później...
Słowo „bynajmniej” nie jest alternatywą dla słowa „przynajmniej„!!!
Bynajmniej oznacza - wcale, zupełnie, ani trochę, itp.
IN_
Moderator
Moderator

Postprzez Angel » 17 paź 2010, 10:45

Poczułam się wywołana do tablicy;)

Gaga, o co Mnie dokładnie pytasz?
Czy zrobiłaś źle obcinając psu uszy , chcąc zawojować na ringach?
Tak.
Czemu?
Po pierwsze dlatego, że mamy zakaz ;)
Po drugie jeśli ktoś kupuje psa do hodowli i obcina mu te uszy ( to się aż okropnie pisze! :roll: ) to nie pyta o rade na forum. Poprostu najczęściej zgaduje się z hodowcą który widzi w tym psie dobry potencjał i ukierunkowuje tak a nie inaczej przyszłego właściciela.
Ty natomiast żalisz się trochę o to co zrobiłaś, jednoszcześnie pisząc, iż nie ucięłabyś tych uszu gdybyś nie MUSIAŁA (?!) .
Gdybyś naprawdę tego nie chciała zrobić to niktby Cię do tego nie musiał namawiać. Mało tego. Gdybyś od początku wiedząc , że masz naprawde dobrą sukę (z tego co pisałaś inni tak ją oceniali) przysiadła i pomyślała , nastawiłabyś się od początku na wystawy zagraniczne. Mało osób tak robi? Mało hodowli? A ty z Krakowa to dosłownie rzut beretem do Czech masz, chociażby na początek.

Wiecie co ? To jest straszne. Kup tu sobie człowieku asta i nie tnij uszu z tych znamienitych hodowli gdzie na kilka/kilkanaście psów wszystke z amputowanymi uszami. Rosyjska ruletka, może się uda w płatek róży ale jaki procent będzie miał stojące jak bull albo oklapnięte na oczy?. Oczywiscie będzie piękny, co nie zmienia faktu, że taki ktoś kto jednak z tymi naturalnymi uszami będzie chciał pojezdzić po wystawach będzie miał nie lada problemik.
I co z jego winy? Alez byłby wyśmiany przez te przekupy po dringiem. Mało kto by pomyślał , że jest to wynikim tylko tego, że kilka pokoleń wstecz każdy pies mial obcięte uszy i nie wiadomo było, że wali złe geny dające ów wadę.

Iza ja też mam szczerą nadzieję, ze wkońcu ktoś zrobi w tym kraju porządek!!
Obrazek
Angel

Postprzez ajci » 17 paź 2010, 11:23

IN_ napisał(a): ok. Podjęłaś taką a nie inną decyzję. Tylko po co teraz się żalisz, oczekujesz poklepania po pleckach? Czemu nie możesz napisać - zrobiłam tak, bo tak chciałam - i uciąć temat. Zaakceptować, że nie wszyscy to akceptują i nie wszystkim się to podoba? Na tym forum jest wiele osób, które kopiują i wiele, które są przeciw... i żyją sobie zazwyczaj zgodnie, nie wpychając nosa w nie swoje sprawy. Nie pytają innych "czy ja jestem taki zły i okrutny bo...". Po co?

Myślę, że to najlepsze podsumowanie dyskusji :)

Ciekawi mnie jeszcze, co taki weterynarz mówi w momencie gdy ktoś przychodzi pewny swego "chce skopiować psu uszy" ;) hehe , przeciez jest zakaz, lekarz łamie prawo a z drugiej strony zarobki niskie ;) ciekawe tylko, czy od razu sie entuzjastycznie zgadza czy robi sobie plecy w stylu "wie pan, jest zakaz ale.... " i co potem wpisuje do książeczki zdrowia psa? czy jest to uznane jako koniecznośc z powodu choroby ucha czy tez calkiem pomijane ?

Może ktoś odważy się opisać taką sytuacje, oczywiscie bez nazwisk :D
ajci

Postprzez floe » 17 paź 2010, 11:45

Też mnie to ciekawi, bo ostatnio byłam u weta z suką, poczekalnia pełna ludzi i zwierząt, a zabiegowego chłopak wynosi asta w narkozie z zabandażowanymi uszami. Dowodzi to jedynie tego, że nie jest to robione po godzinach, czy po kryjomu, weci tną prawie że na poczekaniu i jeszcze się z tym w ogóle nie kryją, choćby przed innymi ludźmi w poczekalni.
floe

Postprzez Nirwana » 18 paź 2010, 12:37

ajci napisał(a):Może ktoś odważy się opisać taką sytuacje, oczywiscie bez nazwisk :D

Ja sie odważe ;)

Moja pierwsza suka 7 lat temu - ucho cięte bo myślałam że tak trzeba u tej rasy.Hodowca umówił nas z wetem na cięcie.Pojechaliśmy kupić suke i od razu razem z hodowcą na zabieg.Wracaliśmy do domu ze szczeniakiem wybudzającym się z narkozy...A sam zabieg? W gabinecie towarzyszyliśmy wetowi razem z hodowcą.Zabieg wykonany w biały dzień w lecznicy mieszczącej się w prywatnym domu weta.Za nami w kolejce czekała para z wyżłopodobnym psem na obcięcie ogona.O zakazie cięcia uszu u psów nawet wtedy nie słyszałam.

Następny pies.Z powodu problemów ze stawaniem ucha u suki, ciąć uszu u psa nie chciałam.Ale hodowca nalegał,że lepsze lokaty na wystawach etc... W końcu decyzja,że jednak kopiujemy.Umawiamy się z wetem ( innym niz poprzedni ).Przez telefon wet nie chce nic mówić o cięciu tylko prosi o wizytę.Więc jedziemy do niego.Dopiero w rozmowie z nim w gabinecie można było mówić o zabiegu.Wtedy właśnie po raz pierwszy w życiu usłyszałam od niego,że to zabronione i żebyśmy nikomu o tym nie mówili.Umówił się z nami na zabieg po godzinach pracy ( tak jak jego poprzednik, przyjmował w gabinecie w swoim prywatnym domu ).Wyznaczył godz.20.00.Zostawiliśmy psa w lecznicy i kazał nam przyjechać za półtorej godzinki.Pozamykał drzwi i brame posesji.Odbieraliśmy psa już wybudzonego z narkozy, było przed dziesiątą jakoś, więc już ciemno całkiem.Ten wet wyraźnie nie chciał aby to się rozniosło... To było 5 i pół roku temu.Jego poprzednik który ciął suce uszy nie przejmował się absolutnie niczym.

Ostatnia suka już uszasta ;)
SZERI I COFFIE
NIKUSIA NA ZAWSZE POZOSTANIESZ W MOIM SERCU [*]
KOPIOWANIE, PUBLIKOWANIE, PRZYWŁASZCZANIE ZDJĘĆ JEST KRADZIEŻĄ PODLEGAJĄCĄ KARZE ZGODNIE Z Dz.U.1994 nr24 poz.83roz.14.
Nirwana
Moderator Działu
Moderator Działu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PRAWO W POLSCE / LAW IN POLAND